WWW: https://www.tapestry.pl/
Nazwa Firmy: Tapestry
Telefon 502255745
Adres Krzywoustego 27b
Miejscowość Gdańsk
Kod pocztowy 80-360

Opis


Współcześni projektanci bardzo chętnie sięgają do dodatków kojarzących się ze stylem historycznym. Kto kupuje gobeliny? Nie tylko królewskie dwory. Teraz taką luksusową ozdobę może mieć każdy. Sklep Tapestry zauważa wzrost zainteresowania zarówno samymi gobelinami, jak i narzutami gobelinowymi na łóżko. Skąd bierze się ten trend?

Odwoływanie się do historii pozwala sięgać po ciekawe tradycje i korzystać z dorobku kulturowego Europy. Spoglądając na antyki i gobeliny, można wyobrazić sobie, jak to było w innych epokach. Jest to bardzo inspirujące i nakłania do refleksji. Z drugiej strony, królowie doskonale wiedzieli, co robią. Nie bez powodu sięgali po monumentalne gobeliny. Były one prawdziwymi arcydziełami, luksusową sztuką, która stanowiła coś znacznie więcej niż zwyczajną ozdobę.

Obecnie cena gobelinu może być bardzo atrakcyjna. Ciekawe dodatki są także łatwo dostępne. Gwarantują to nowoczesne technologie. W dzisiejszych czasach wystarczy zajrzeć do sklepu internetowego i złożyć zamówienie, by otrzymać konkretny produkt z dostawą do domu. Nie trzeba długo czekać. Dawniej bywało to znacznie bardziej skomplikowane, nawet arystokracja nie mogła pozwolić sobie na taki komfort...

Wśród najpopularniejszych motywów gobelinowych można wymienić konie. Te szlachetne zwierzęta można przedstawić w różnych sytuacjach - nad wodą, w galopie. Najwięksi malarze byli zafascynowani sposobami oddawania ruchu koni. Ich sylwetki nie są łatwe do wiernego odzwierciedlenia, lecz gdy się to w końcu udaje, efekty są nie do przecenienia. Sporym zainteresowaniem cieszą się także wiejskie pejzaże oraz żaglówki. Przykładowe gobeliny można obejrzeć na stronie internetowej pod adresem Tapestry. W ofercie sklepu znajdują się również gobelinowe narzuty na łóżko w różnych rozmiarach. W jednej z zakładek opisano sposoby pielęgnacji tych dodatków. Wbrew pozorem, nie jest to wcale takie trudne. Można prać je w pralce. Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku obrusów gobelinowych, przy których nie zaleca się intensywnego wirowania i wyżynania.

Data dodania: 13-01-2019
Autor: Błażej Adamski
Źródło:
https://www.tapestry.pl/Gobeliny-na-sciane-c15Opinie o Tapestry


Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


RÓWNIEŻ W POBLIŻU

DOWAN Sp. z o.o.

MIASTO - Gdańsk


Kliknij poniżej, aby dowiedzieć się więcej na temat firmy.

SZCZEGÓŁY

Albex

MIASTO - Gdańsk


Kliknij poniżej, aby dowiedzieć się więcej na temat firmy.

SZCZEGÓŁY

Helena Kuldanek Domy Wczasowe - Usługi Transportowe

MIASTO - Jastrzębia Góra


Kliknij poniżej, aby dowiedzieć się więcej na temat firmy.

SZCZEGÓŁY

Menu