WWW: http://stodom.pl/
Nazwa Firmy: STODOM ZAKŁAD STOLARSKO-BUDOWLANY
Telefon 25 682 78 84
Adres DERLATKA 21
Miejscowość TROJANÓW
Kod pocztowy 08-455

Opis


Na bezpieczeństwo osób przebywających w budynku wpływa między innymi rodzaj zamontowanych drzwi, które należy dobierać z uwzględnieniem przeznaczenia obiektu. Przykładowo mieszkańcy domów stawiają często na modele z dodatkowymi wzmocnieniami i systemami antywłamaniowymi, które zmniejszają ryzyko kradzieży pod nieobecność mieszkańców. Natomiast na przedsiębiorców prowadzących zakłady produkcyjne, fabryki czy centra logistyczne czekają konstrukcje przeciwpożarowe, sprawdzające się w najtrudniejszych warunkach. Zalicza się do nich drzwi drewniane EI30, o których można przeczytać więcej na witrynie stodom.pl. Prowadzi ją przedsiębiorstwo specjalizujące się w sprzedaży modeli o doskonałych parametrach wytrzymałościowych, polecanych przez szeroką grupę klientów.

Drzwi dostępne na rynku stworzono z aluminium, czyli lekkiego i niepodatnego na korozję metalu oraz stali nierdzewnej, malowanej proszkowo. Zainteresowanie wzbudzają także wspomniane konstrukcje drewniane, zabezpieczone preparatami impregnującymi oraz wyposażone w solidne uszczelki, a niekiedy przeszklenia, które nadają im nowoczesnego charakteru. Są one montowane w obiektach, w których istnieje zwiększone ryzyko wybuchu pożaru, lecz nie tylko, ponieważ bywają spotykane również w biurowcach oraz pozostałych budynkach publicznych.

Zadaniem opisywanych drzwi jest zwiększenie bezpieczeństwa w razie pożaru. Chronią bowiem przed szybkim rozprzestrzenianiem się ognia między pomieszczeniami, dzięki czemu znajdujące się w nich osoby zyskują czas na ewakuację. Znaczna część modeli dostępnych na rynku uniemożliwia także przedostawanie się dymu, utrudniającego widoczność i będącego jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w takich sytuacjach.

Warto wiedzieć, że obecność drzwi przeciwpożarowych jest obowiązkowa, o czym mówią przepisy ustawy związanej z prawem budowlanym. Innymi słowy, zarządcy obiektów ignorujący konieczność montażu opisywanych konstrukcji, muszą liczyć się z karami finansowymi. Ich nabywcami są również osoby fizyczne, przykładowo właściciele domów z kotłowniami. Różnią się od siebie klasą odporności ogniowej, materiałem użytym do produkcji, kolorystyką, grubością oraz obecnością przeszkleń. Powinny mieć one określone parametry, zgodne zarówno z polskimi, jak i europejskimi normami, ponieważ tylko wtedy będą zapewniać maksimum bezpieczeństwa w razie pożaru.

Data dodania: 05-02-2023
Autor: Iwo Wiśniewski
Źródło:
http://stodom.pl/produkty/drzwi-przeciwpozarowe/Opinie o STODOM ZAKŁAD STOLARSKO-BUDOWLANY


Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


RÓWNIEŻ W POBLIŻU

Ayming Polska Sp. z o.o.

MIASTO - Warszawa


Kliknij poniżej, aby dowiedzieć się więcej na temat firmy.

SZCZEGÓŁY

Komputronik Biznes

MIASTO - Warszawa


Kliknij poniżej, aby dowiedzieć się więcej na temat firmy.

SZCZEGÓŁY

TanieMilitaria.pl

MIASTO - Warszawa


Kliknij poniżej, aby dowiedzieć się więcej na temat firmy.

SZCZEGÓŁY

Menu