WWW: https://www.itpodkontrola.pl/
Nazwa Firmy: Komputronik Biznes
Telefon +48 502 337 693
Adres al. Jerozolimskie 181A
Miejscowość Warszawa
Kod pocztowy 02-222

Opis


Dane poufne, stanowiące dla firm strategiczną podstawę funkcjonowania w przestrzeni gospodarczej, a więc szczególnie chronione informacje, stają się nierzadko przyczyną niechęci, czy też braku zainteresowania nowoczesnymi technologiami z obszaru infrastruktury IT, realizowanymi przez dostawców zewnętrznych. W tym kontekście i z punktu widzenia nieufnego przedsiębiorcy szeroko rozumiany outsourcing IT może nie być dobrym rozwiązaniem. Czy niechętni zmianom szefowie firm mają rację? Czy raczej wynika to z braku doświadczenia, a więc i niewiedzy, jak działają zewnętrzni operatorzy w zakresie doradztwa IT i kompleksowej obsługi informatycznej firm? Spróbujmy zatem rozwiać wszelkie wątpliwości.

Dlaczego outsourcing IT?

Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, w każdym funkcjonują już procesy oparte na cyfrowych systemach, w mniejszym bądź większym stopniu. Ich realizacja zazwyczaj odbywa się poprzez wewnętrzny dział IT lub pojedynczego informatyka zatrudnionego na etacie. Czy wewnętrzne struktury obsługi informatycznej dają całkowitą gwarancję braku wypływu poufnych informacji? W przestrzeni gospodarczej działa wiele przedsiębiorstw w danej branży, co rodzi nieuchronną konkurencyjność. Nie zawsze mamy do czynienia z uczciwością w biznesie i coraz częściej dochodzi do kradzieży baz danych. Niestety, dość często w takich przypadkach, jest to wynik działalności „kupionego” pracownika. Sięgnęliśmy po ten przykład nie bez przyczyny, ponieważ tylko zewnętrzny outsourcer, niezależny w swoich działaniach od podobnych czynników, może zapewnić całkowite bezpieczeństwo w zakresie ochrony danych, ale nie tylko.

Zalety zewnętrznej obsługi informatycznej

Oczywiście, oprócz ochrony poufnych danych, outsourcing IT umożliwia uzyskanie szeregu innych korzyści, również w obszarze zarządzania drukiem. Cena, którą będziemy musieli zapłacić za zewnętrzną obsługę informatyczną, jest niewspółmierna do oszczędności, które uzyskamy. A zatem inwestycja w profesjonalną cyfryzację modelu zarządzania firmą jest bezsprzecznie opłacalna. Do niewątpliwych zalet outsourcingu IT przede wszystkim zaliczymy:

  • odciążenie działu IT lub nawet jego wyeliminowanie,

  • dostęp do innowacyjnych technologii wdrażanych w ramach outsourcingu IT,

  • utrzymanie infrastruktury IT na najwyższym poziomie,

  • komplementarność usług,

  • wyeliminowanie kosztów własnych przeznaczonych na ewentualne inwestycje w obszar IT,

  • całkowita kontrola nad kosztami w obszarach objętych zewnętrzną obsługą informatyczną.

Biorąc powyższe pod uwagę oraz możliwość skorzystania z zewnętrznej obsługi informatycznej w dedykowanym zakresie, nie sposób zauważyć, że jest to najlepsze rozwiązanie dla każdej firmy.

Data dodania: 14-11-2018
Autor: Daria Bąk
Źródło:
Opinie o Komputronik Biznes


Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


RÓWNIEŻ W POBLIŻU

Ayming Polska Sp. z o.o.

MIASTO - Warszawa


Kliknij poniżej, aby dowiedzieć się więcej na temat firmy.

SZCZEGÓŁY

TanieMilitaria.pl

MIASTO - Warszawa


Kliknij poniżej, aby dowiedzieć się więcej na temat firmy.

SZCZEGÓŁY

Smak Dzieciństwa

MIASTO - Warszawa


Kliknij poniżej, aby dowiedzieć się więcej na temat firmy.

SZCZEGÓŁY

Menu